Jak zmienić styl życia?

0
756

Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Wytyczony cel powinno się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiedni sen. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Należy wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż biały cukier.

5 krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przeżyć nawet najtrudniejsze momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

9 krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób zachowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here