Przegląd butów dla dziewczynki na późną jesień i wczesną zimę

0
784
Przegląd butów dla dziewczynki na późną jesień i wczesną zimę

Każdy rodzic wie, że skomponowanie dziecięcej garderoby na zimę potrafi być wyjątkowo trudne. Szczególnie skomplikowane jest wybranie odpowiednich butów, które będą ciepłe, wygodne, ładne i równocześnie zdrowe dla stopy. Dlatego też warto z pewnym wyprzedzeniem poszukać odpowiedniego obuwia. Przyjrzyjmy się najciekawszym modelom na jesień i zimę dla młodej damy.

Botki

Botki dla dziewczynki to buciki, których cholewki sięgają kilka centymetrów powyżej kostki. To typ obuwia, który jest bardzo popularny ze względu na swoje liczne zalety. Po pierwsze – stabilizuje kostkę. Dzięki temu jest mniejsze ryzyko, że nóżka dziecka się wykręci. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych dziewczynek, które nie stawiają kroków jeszcze zbyt stabilnie. Po drugie – dają sporo ciepła. Z racji podwyższonej cholewki do butów można schować końcówkę nogawki spodni. Dzięki temu zimne powietrze nie wpada pod nie i nie wyziębia skóry. To ważne, bo już jesienią może być naprawdę zimno. Po trzecie – są stylowe. Botki są dostępne w wielu różnych wariantach, co sprawia, że można dopasować je do każdego stylu. Szczególnie modne w tym sezonie są botki w stylu emu. Bardzo często dostępne są w wariantach kolorowych, które dodatkowo są ozdobione uroczymi aplikacjami. Modne są też wersje z dużymi dekoracyjnymi guzikami i sztucznym kożuszkiem. Botki są bardzo dziewczęce, a co za tym idzie, dobrze wyglądają nie tylko ze spodniami, ale też z sukienkami i spódnicami. 

 

Wysokie trampki

Pewną alternatywą dla botków dla dziewczynki mogą być wysokie trampki. Jest to obuwie przeznaczone dla dziewczynek, które lubią być w ciągłym ruchu. Wysokie trampki mają sportowy charakter i podeszwę idealną do tego, by w nich biegać. Podwyższona cholewka chroni nogę dokładnie tak, jak w botkach. Trampki najczęściej mają rzepy lub sznurówki. W przypadku młodszych dziewczynek lepiej sprawdzą się te pierwsze. Dzięki temu będą one mogły same zakładać swoje buciki. Czasami wysokie trampki nie są wydzielane jako oddzielny rodzaj obuwia, ale raczej traktowane jako botki.

Traperki

Ciekawą propozycją na jesień i wczesną zimę mogą też być traperki w dziewczęcych kolorach. Ten rodzaj obuwia przypomina buty doskonałe do górskich wędrówek. Traperki zwykle są dość mocne i masywne. Dziewczęce kolory i subtelne aplikacje mogą sprawić, że będą one obuwiem odpowiednim dla małej poszukiwaczki przygód. Takie buty doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci, które lubią być w ciągłym ruchu i dużo spacerują. Doskonale wyglądają ze spodniami i legginsami. 

Kozaczki 

Zima niewątpliwie kojarzy się z kozakami. To obuwie, które powinno znaleźć się w szafie każdej modnej dziewczynki. Warto jednak pamiętać, że cholewki kozaków są jednak najczęściej zbyt wąskie, by zmieścić w nich nogawkę spodni. Oznacza to, że powinno się nosić je z legginsami, spodniami typu rurki albo ze spódnicami i sukienkami włożonymi do rajstop. Może to znaczyć, że kozaczki nie są wystarczająco praktyczne, by mogły być jedynym obuwiem dziewczynki na jesień i zimę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here