Wszystko co musisz wiedzieć o przeszczepie włosów metodą FUE

0
578
Wszystko co musisz wiedzieć o przeszczepie włosów metodą FUE

Jeśli rozważasz przeszczep włosów, być może słyszałeś o metodzie przeszczepu włosów FUE. Ta mało inwazyjna procedura zyskała w ostatnich latach na popularności i nie bez powodu. W tym wpisie omówimy, czym jest przeszczep włosów FUE, jak działa i dla kogo jest najbardziej odpowiedni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów FUE to rodzaj zabiegu, w którym poszczególne jednostki mieszkowe są pobierane z obszaru dawcy, a następnie przeszczepiane do obszaru biorcy. Obszar dawczy to zazwyczaj tył lub bok głowy, gdzie włosy są bardziej gęste. Metoda ta wyróżnia się niewielką ingerencją w skórę – inaczej nazywana jest techniką „no touch”. Mieszki włosowe pobierane są za pomocą specjalnego narzędzia – dziurkacza o średnicy od 0,8 mm do 0,9 mm – a następnie umieszczane są w okolicy biorczej.

Komu zalecany jest przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE jest zalecany tym pacjentom, którzy nie chcą mieć blizny z tyłu głowy. Może to wynikać np. z faktu, że decydują się oni na krótkie fryzury. W tym przypadku więc po zabiegu pozostaną niewielkie i rozproszone blizny. Dodatkowo ten rodzaj przeszczepu polecany jest również pacjentom, którzy mieli wcześniejsze przeszczepy włosów i nadal mają widoczne blizny po tamtych zabiegach.

Czy przeszczep włosów metodą FUE ma jakieś minusy?

Chociaż istnieje wiele zalet przeszczepu włosów metodą FUE, istnieją również pewne wady, o których należy wiedzieć przed podjęciem decyzji, czy jest to właściwy zabieg dla Ciebie. Jednym z minusów jest to, że ten rodzaj zabiegu może być bardzo czasochłonny – czasami trwa do 10 godzin. Ponadto, metoda FUE może być znacznie droższa w porównaniu do innych rodzajów przeszczepów włosów – jednak wyniki takiego przeszczepu zazwyczaj będą trwać znacznie dłużej niż inne rodzaje przeszczepów – często 10 lat lub więcej.

Jeśli rozważasz przeszczep włosów i chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie FUE, mamy nadzieję, że ten wpis był pomocny. Pamiętaj, aby skonsultować się z dyplomowanym dermatologiem lub chirurgiem plastycznym przed podjęciem decyzji o tym, który rodzaj zabiegu jest dla Ciebie odpowiedni.

Więcej o przeszczepie włosów metodą FUE przeczytasz na stronie https://klinikaprzybylski.pl/metoda-fue/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here