Jak przygotować się do wychowywania szczeniaka?

0
494
Jak przygotować się do wychowywania szczeniaka?

Planujesz adopcję szczeniaka, ale nie wiesz jak się przygotować do życia z małym czworonogiem? Szukasz przydatnych informacji o żywieniu i pielęgnacji szczeniaków? A może masz szczeniaka, ale nie wiesz jaką karmę mu podawać, żeby był zdrowy i zadowolony? Sprawdź, co warto wiedzieć przed adopcją szczeniaka, kiedy warto sięgać po karmę dla psa JUNIOR i jak zadbać o prawidłowy rozwój psa!

Co warto wiedzieć przed adopcją szczeniaka?

Przygarnięcie małego stworzenia to ogromna odpowiedzialność. Pies to nie tylko przyjemności, pełne wspólnych spacerów, głaskania i zabaw, to także  liczne obowiązki. Jednym z nich jest odpowiednie dbanie o zdrowie zwierzęcia, zarówno psychiczne i fizyczne. A to oznacza dopasowane do rasy aktywności, zabawy stymulujące mózg i ciało pieska, a także zapewnienie mu odpowiedniej karmy dla psa JUNIOR, czyli dla szczeniaków. Małe psy powinny też odbyć wizytę u weterynarza, przejść odrobaczanie i wszelkie niezbędne szczepienia. Dbanie o psy to także dbanie o ich pielęgnację, czyli kąpiel. jeśli jest taka potrzeba, wyczesywanie i podcinanie pazurków.

Jak dobrze dbać o szczeniaka?

W życiu każdego psa najważniejszy jest sen, karma dla psa JUNIOR i duża ilość zabawy, pozwalająca się pobawić i zaspokoić naturalne instynkty. Mały piesek potrzebuje też pewnej rutyny, która nauczy go informowania, kiedy musi wyjść na poranną, popołudniową i wieczorną toaletę. Szczeniaki wymagają również odpowiedniego szkolenia, zarówno dla jego bezpieczeństwa, jak i osób, które będzie mijać jako starszy pies. Nagrodą za dobrze wykonane polecenia mogą być różne psie przekąski lub karma dla psa JUNIOR, dawkowana po każdej dobrze wykonanej komendzie.

Czym karmić szczeniaka?

Dla każdego szczeniaka bardzo ważna jest dostarczana mu karma dla psa JUNIOR oraz spokojny, niezakłócany sen zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Obie te czynności wspierają prawidłowy rozwój pieska, wzmacniają jego organizm i pomagają mu wyrosnąć na dużego i zdrowego psa. To bardzo istotne, żeby karma była dedykowana dla szczeniąt, bo karma dla psa dorosłego nie jest dostosowana do specjalnych potrzeb mniejszych piesków. Jest też często o wiele twardsza, więc nie nadaje się do małych i dopiero wyrabiających się zębów szczeniaka. Karma dla psa JUNIOR jest dostępna na przykład na stronach internetowych, gdzie jej cena jest o wiele atrakcyjniejsza, niż w sklepach stacjonarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here