MacBook – czy warty jest naszej uwagi?

0
637
MacBook - czy warty jest naszej uwagi?

Przez swoją rosnącą popularność MacBooki stają się zainteresowaniem coraz większej liczby klientów. Produkty firmy Apple zaliczają się do sprzętów premium, co dostrzec można po ich cenie. Stąd pojawia się pytanie czy zakup takiego laptopa jest w ogóle opłacalny. Jakie są ich zalety oraz na jakie problemy najczęściej skarżą się użytkownicy?

Czy warto zdecydować się na zakup MacBooka?

Szczególną zaletą laptopów Apple jest ich lekkość. Doskonale nadają się dla osób pracujących zdalnie, wyjeżdżających, kiedy waga i poręczność sprzętu odgrywa znaczącą rolę. MacBooki są lekkie i łatwe w przenoszeniu, dlatego nie stanowią dodatkowego, niepotrzebnego obciążenia. Dodatkowo ich rozmiar pozwala na schowanie ich w niemalże każdej torbie.

Dodatkowym atutem jest fakt, że bateria laptopów z jabłuszkiem pozwala na wielogodzinną pracę, bez obawy o ładowanie, co pozwala na używanie ich w każdym miejscu.

MacBook – jakie ma wady?

Powszechnie wiadomo, że laptopy Apple nie sprawdzają się najlepiej jako sprzęt gamingowy. Kierowane są raczej do osób pracujących w programach tekstowych, zajmujących się obróbką grafiki i wideo. Świetnie sprawdzą się również do przeglądania internetu czy oglądania filmów.

Wszystkie modele MacBooka nieco się od siebie różnią. Chcąc zaoszczędzić kupując starszy model musimy liczyć się z faktem, że niektóre zadania mogą stanowić dla komputera spore obciążenie, z którym nie zawsze sobie poradzi. Chodzi tutaj jednak o tańsze modele sprzed wielu lat. Najnowsze MacBooki sprostają większością wymagań, niestety z wyjątkiem gier. O ile te starsze nie stanowią problemu, nowsze produkcje lepiej zostawić komputerom z systemem Windows.

Na jakie usterki możemy natknąć się najczęściej?

Każdy, nawet najlepszy laptop narażony jest na awarię, dlatego przed decyzją o kupnie warto poznać najczęściej występujące problemy. W przypadku sprzętu Apple za najbardziej problematyczna może stać się klawiatura, szczególnie ta motylkowa, która wymaga jeszcze kilku poprawek.

Problemy z gładzikiem, powłoką antyrefleksyjną czy wymiana baterii po stracie jej określonej żywotności to dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć. W przypadku tego typu problemu należy skontaktować się z serwisem oferującym szybką i solidną naprawę. Wartym uwagi jest iDared Serwis specjalizujący się w pomocy przy sprzętach Apple. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here