Na narty tylko w Tatry Słowackie!

0
659
Na narty tylko w Tatry Słowackie!

Słowacja dosłownie leży w sercu Europy, graniczy z Austrią, Czechami, Polską, Ukrainą i Węgrami. W kraju znajduje się dziewięć parków narodowych i prawie nie ma góry, która nie jest chroniona. Słowacja jest krajem przede wszystkim górzystym, co w połączeniu z klimatem śródlądowym stwarza świetne warunki narciarskie. Tatry cieszą się przede wszystkim idealnymi warunkami naturalnymi, w których od XIX wieku w tutejszych ośrodkach rozwijały się sporty zimowe. Dziś oprócz słynnych ośrodków narciarskich w Tatrach i Fatrach istnieje wiele ośrodków w mniejszych górach z dobrymi stokami, dzięki czemu można jeździć na nartach w prawie każdym regionie Słowacji. Domki Tatry to szeroka baza turystyczna, która obejmuje przepiękne obiekty noclegowe w różnych cenach.

Gdzie jeździć na nartach na Słowacji?

Tatry Wysokie są głównym celem sportów zimowych na terenie Słowacji. Góry pokrywają co najmniej dwie trzecie krajobrazu Słowacji i dlatego mogą zagwarantować śnieżne zimy, a także zapewnić różnorodne ośrodki narciarskie, od małych do średnich, dzięki czemu są odpowiednie dla każdego poziomu narciarskiego. Na południowym krańcu Tatr Wysokich znajduje się hotspot ośrodka narciarskiego z ośrodkami Stary Smokowiec, Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Pleso, które znajdują się wzdłuż doliny oddalonej od siebie o 30 km. Narty Słowacja to najlepsze trasy i rozbudowana baza narciarska.

Niedrogie wrażenia z jazdy na nartach

Słowacja to świetna i stosunkowo tania alternatywa dla narciarstwa w Alpach. W górzystym kraju panują bardzo korzystne warunki do uprawiania sportów zimowych. Połączenie śnieżnego klimatu i dobrze rozwiniętej infrastruktury naśnieżania sprawia, że jest tak atrakcyjna.

Ośrodki narciarskie

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie na Słowacji znajdują się w północno-wschodniej części kraju, w rejonie Fatry-Tatry. Jednak wiele małych ośrodków sportów zimowych znajduje się również w Małych Karpatach na zachodzie kraju lub we wschodnim paśmie górskim Beskidu Niskiego.

Czy wiesz, że na Słowacji znajduje się najmniejsze wysokie pasmo górskie na świecie, Tatry Wysokie? Są także domem dla najbardziej znanych ośrodków narciarskich w kraju. W sumie kraj ma ponad 460 kilometrów tras narciarskich. Narciarstwo biegowe jest również bardzo popularne na Słowacji. Republika Środkowoeuropejska może pochwalić się aż 600 kilometrami tras biegowych.

Ponadto to, co oferują Niskie Tatry, to atrakcje przyrodnicze

Vrch Velký Bok – należy do ważnych i znanych szczytów Niskich Tatr, wystaje ponad okoliczne doliny, jeśli wejdziesz na ten szczyt, zobaczysz niezapomniane piękno przyrody wąwóz to rezerwat przyrody, którego nie widać, a dostać się do niego można tylko potokiem umbier to najwyższy szczyt Tatr Niskich zdecydowanie warty odwiedzenia

 

Tatry Niskie – ścieżki

Ścieżka dydaktyczna Stožky – ma długość 6 km, a po drodze można znaleźć wiele ciekawych tworów przyrodniczych Ścieżka dydaktyczna Demänovská dolina – ma około 14 km długości, a po drodze znajdziesz 12 przystanki Ścieżka dydaktyczna Dobročský Prales ma tylko 1 km długości, a po drodze można zobaczyć 56 metrów wysokości

Słowacja Środkowa Jest to obszar, który znajduje się głównie wokół Bańskiej Bystrzycy. Środkowa Słowacja obejmuje obszary Wierchów Kremnickich, Jaworów, Szczawnickich, Poľany, Vtáčník i Cerová vrchovina. Tu biorą swój początek rzeki Slatina i Hron. Do głównych miast tu położonych należą: Zvolen, Prievidza, Bańska Bystrzyca, Bańska Szczawnica, Kremnica, Żar nad Hronom, Detva, Lučenec i Nová Baňa. Na pewno nie pożałujesz spróbowania środkowej Słowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here