Nowoczesne dyski serwerowe. Co warto o nich wiedzieć?

0
793
Nowoczesne dyski serwerowe. Co warto o nich wiedzieć?

Dyski serwerowe pracują w wymagających warunkach, dlatego na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie produkty. Innowacyjne modele wyróżniają się wysoką stabilnością, skalowalnością i responsywnością. Dzięki temu płynnie obsługują największe obciążenia robocze. Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli poszukujesz możliwości modernizacji swojego systemu.

Czym charakteryzują się nowoczesne dyski serwerowe?

Nowoczesne dyski do serwerów projektowane są z myślą o zastosowaniach w przedsiębiorstwach i centrach danych, w których pracują pod wysokim obciążeniem roboczym. Innowacje służą temu, aby podzespoły służyły poprawie jakości usług oraz obsługi użytkownika. Do najważniejszych cech dysków twardych należy:

  • wysoka pojemność (do 15TB);
  • kompaktowa obudowa i niska waga;
  • niewielkie zużycie energii oraz możliwość dostosowania pod kątem odpowiedniej wydajności i poboru mocy;
  • niskie opóźnienia oraz wysoki poziom QoS;
  • łatwość zarządzania i monitorowania stanu dysku;
  • prosta integracja z systemami Microsoft i Linux;
  • gotowość do pracy w ekstremalnych warunkach termicznych.

Wybierając dysk serwerowy upewnij się, czy  posiada powyższe właściwości. Powinien on też zapewniać integralność danych w tradycyjnych centrach danych i w chmurze. Sprawdź również, czy urządzenie gwarantuje niezawodną ochronę przechowywanych plików, dzięki której nawet treści o krytycznym znaczeniu będą w pełni zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem (służą do tego między innymi funkcje szyfrujące). 

Gdzie kupić wysokowydajny dysk twardy do serwera?

Dyski serwerowe najlepiej zakupić u dystrybutora, który ma szeroką wiedzę na temat rozbudowy systemów IT i doradzi Ci w wyborze podzespołów. Wysokowydajne moduły bywają dość drogie, więc w przypadku, gdy Twój budżet jest ograniczony warto skorzystać z oferty rynku wtórnego. W sklepie z podzespołami do serwerów UltraUpgrade zamówisz zarówno nowe, jak i używane dyski twarde, które są pozyskiwana od zaufanych dostawców i nie mają ukrytych wad. Przed wprowadzeniem ich do sprzedaży przechodzą dokładne testy sprawności i wydajności, aby klienci mieli pewność, że kupują produkt nie odbiegający od aktualnych standardów. Warto zaznaczyć, że używane dyski twarde są ekonomicznym i niezawodnym wyborem dla starszych systemów pamięci masowej. Ponadto wspomniana firma zapewnia kilkumiesięczną gwarancję oraz fachowe doradztwo, dzięki któremu stworzysz szybki i niezawodny serwer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here