Parasole na plażę – na co zwracać uwagę, chcąc kupić naprawdę dobry model?

0
725
Parasole na plażę – na co zwracać uwagę, chcąc kupić naprawdę dobry model?

Sposobem na to, aby zapewnić sobie na plaży solidną ochronę przed słońcem są parasole na plażę. Skutecznie ograniczają one dostęp promieni słonecznych do naszego ciała, chroniąc je przed bolesnymi oparzeniami. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, osób starszych, posiadaczy jasnej cery oraz tych, których skóra pokryta jest różnego rodzaju znamionami. Wybór parasoli plażowych jest obecnie tak duży, że wiele osób ma dużą trudność z podjęciem decyzji na jaki model się zdecydować. Różnice dotyczą bowiem nie tylko ceny. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybiera się naprawdę dobry parasol plażowy.

Parasole na plażę – czym powinny się charakteryzować?

Dobre parasole na plażę to przede wszystkim modele wytrzymałe. Trzeba pamiętać, że na plaży często bardzo silnie wieje, do tego dochodzi palące słońce. Jeśli zamierzamy wypoczywać nad morzem, parasol musi być odporny również na unoszącą się sól. Ważne jest, aby parasol był wykonany tak, by wygięcie jego poszczególnych elementów przez wiatr nie było możliwe. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że szybko przestanie on spełniać swoją rolę. Wystarczy bowiem mocniejszy podmuch wiatru, aby parasol wymagał wymiany na nowy.

Jaką wielkość parasola na plażę wybrać?

Wiele osób zwraca w sklepach uwagę wyłącznie na naprawdę duże parasole na plażę. Wydaje im się, że taki model jest jak najbardziej odpowiedni. Tymczasem trzeba pamiętać, że im większy parasol, tym najczęściej większa jego waga. Duży ciężar w połączeniu ze znacznym rozmiarem sprawiają, że parasol nosi się bardzo trudno. Jeśli więc nie zamierzamy podjeżdżać autem niemalże pod samą plażę, zdecydowanie lepiej jest zwrócić uwagę na znacznie mniejsze parasole na plażę. Są one bardziej poręczne, a równie skutecznie chronią przed słońcem. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku dużej rodziny – na przykład takiej 2+2 – mały parasol może nie wystarczyć. Wówczas warto szukać modelu dużego, do wykonania którego zastosowano lekkie materiały.

Parasole na plażę – o czym pamiętać, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed słońcem?

W sprzedaży dostępne są parasole na plażę, które pokryto dodatkową warstwą zwiększającą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto zwrócić na nie uwagę zwłaszcza wówczas, gdy szukamy parasola, który ma być użytkowany przez małe dzieci. Trzeba bowiem pamiętać, że ich skóra jest szczególnie wrażliwa, a tym samym narażona na bolesne poparzenia. Taki parasol skutecznie chroni również przed przegrzaniem organizmu i udarem cieplnym, który jest niezwykle groźny.

Parasole na plażę są bardzo różne. W gąszczu propozycji producentów każdy ma szansę znaleźć model odpowiedni dla siebie. Warto pamiętać, że jest to gadżet plażowy, który sprawdzi się zarówno nad morzem, jak i nad jeziorem. Jeśli tylko jest odpowiednio wykonany, znacznie zwiększa bezpieczeństwo plażowania, wydłużając również czas, jaki możemy bezpiecznie spędzić na plaży. Parasol na plażę jest bez wątpienia czymś, na czym nie należy oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here