Czy warto zastosować dietę pudełkową w walce z nadwagą?

0
626
Czy warto zastosować dietę pudełkową w walce z nadwagą?

Nadwaga i otyłość są coraz bardziej powszechne, nawet wśród młodych osób. Przyczyny ich powstawania są różne, jednak najczęściej jest to nieodpowiednio zbilansowana dieta, a także zbyt mała ilość aktywności fizycznej. Pośpiech oraz stres to kolejne czynniki, które sprzyjają gromadzeniu się zbędnych kilogramów. Przewlekła nadwaga może prowadzić do wielu schorzeń takich jak choroby krążenia. Jeżeli chcemy zachować odpowiednią sylwetkę kluczową kwestią jest zmiana trybu życia oraz wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych. Ponieważ współcześnie często towarzyszy nam brak czasu na przyrządzanie posiłków, dobrym rozwiązaniem na dbanie o zdrowie może okazać się dieta pudełkowa.

Co powinno znaleźć się w Twoim menu?

Przy walce z nadwagą najważniejsze jest stopniowe redukowanie kilogramów, dlatego nie warto stosować restrykcyjnych diet, które mogą okazać się szokiem dla organizmu, a nawet doprowadzić do efektu jo-jo. Ważne jest aby do codziennych posiłków wprowadzić większą ilość błonnika pokarmowego, pobudzającego jelita do pracy. Można znaleźć go w produktach pełnoziarnistych, a także w warzywach. Istotne jest zmniejszenie ilości węglowodanów oraz zastąpienie ich zdrowymi tłuszczami i białkami. Dobrym ich źródłem są:

  • ryby morskie
  • orzechy
  • oleje tłoczone na zimno np. lniany
  • pestki słonecznika, dyni

Dostarczają one nie tylko korzystnych składników odżywczych, ale także kwasów omega wspierających układ pokarmowy. Nie można zapominać także o piciu większej ilości płynów. Oprócz wody warto wprowadzać do diety witaminy pochodzące na przykład ze świeżo wyciskanych soków, najlepiej warzywnych lub warzywno – owocowych, które także są także dobrym źródłem błonnika. 

Co jeszcze może pomóc w redukcji nadwagi?

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy bardzo ważne są również pory posiłków oraz ich regularność. Najlepiej wprowadzić pięć posiłków dziennie, przy czym najbardziej treściwe powinno być śniadanie. Z diety należy również wykluczyć słodycze oraz dania typu fast food. Warto pamiętać, że wiele owoców jest źródłem cukrów, dlatego trzeba jeść je z umiarem. Największe stężenie naturalnych cukrów zawierają bakalie, których również należy unikać. Jeśli chodzi o porę obiadową ważne jest dostarczanie organizmowi witamin oraz soli mineralnych, dlatego warto postawić na świeże warzywa w postaci surówek lub dań na parze. Wśród warzyw szczególnie wspierających w walce z nawagą warto wymienić kiszonki, które oprócz wysokiej zawartości błonnika, wspierają także florę jelitową, której kondycja jest bardzo ważna dla zdrowia i szczupłej sylwetki. W dzisiejszych czasach nie każdy jednak dysponuje odpowiednią ilością czasu na przygotowywanie posiłków. Jeśli więc zależy nam na redukcji kilogramów, można skorzystać z diety pudełkowej na terenie Lublina. Posiłki są świeże i odpowiednio zbilansowane, a ich kaloryczność jest dostosowana do indywidualnych potrzeb. Bez wątpienia jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda pozwalająca na zdrową i skuteczną utratę wagi.

Jaki jest klucz do szczupłej sylwetki?

Oczywiście nie ma jednej, najlepszej metody dzięki, której szybko pozbędziemy się nadwagi. Wymaga to bowiem cierpliwości i wytrwałości, a także zmiany trybu życia oraz żywienia. Stosowanie odpowiedniej diety, dobre nawodnienie organizmu, aktywność fizyczna, a także optymalna ilość snu to czynniki, które znacznie wspierają organizm w zdrowej redukcji masy ciała. Stosowanie diety pudełkowej tylko w połączeniu z innymi zdrowymi nawykami może przynieść pożądane przez nas efekty oraz znacznie wspomóc osiągniecie wymarzonej sylwetki. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here