Serwery VPS – korzystne rozwiązanie dla firm

0
451
Serwery VPS – korzystne rozwiązanie dla firm

Dzięki serwerom wirtualnym użytkownik zyskuje duże możliwości obliczeniowe zlokalizowane na zewnętrznym komputerze. Serwery VPS (Virtual Private Server) świetnie sprawdzają się w wielu zastosowaniach np. przy tworzeniu projektów webowych. Co je wyróżnia?

Jak działają serwery VPS?

VPS to zewnętrzne wirtualne serwery, które dzielą zasoby pomiędzy korzystających z nich użytkowników. Dzięki temu klienci mają dostęp do pamięci, mocy procesora, posiadają system operacyjny oraz uprawnienia, tak samo, jak w przypadku serwera fizycznego. Każdy użytkownik może je skonfigurować według własnych potrzeb. Charakteryzuje je duża moc obliczeniowa oraz niezawodność, dostawca gwarantuje też odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Zalety serwerów VPS

Oprócz dostępu do mocy obliczeniowej procesora, pamięci RAM i przestrzeni na dysku serwery VPS dają też możliwość założenia na swojej domenie konta pocztowego. Jako użytkownik zyskujesz także dedykowany adres IP oraz instalator systemów Linux. Do Twojej dyspozycji są również:

  • konsola SSH do bezpośredniej obsługi i edycji plików,
  • dostęp do baz danych MySQL i PostgreSQL,
  • wygodny i intuicyjny panel klienta,
  • administracja serwerem i zasobami,
  • transfer bez limitu.

Codziennie tworzone są kopie zapasowe (dodatkowo raz w tygodniu), co pozwala Ci na proste cofnięcie się do poprzednich wersji plików. W przypadku VPS dzielisz zasoby serwera z innymi użytkownikami. Jednak przy nasilonym ruchu scentralizowana przestrzeń dyskowa umożliwia zwiększenie zasobów i gwarantuje ciągłość pracy i korzystania z danych.

Administrację możesz przeprowadzać we własnym zakresie (dostęp typu root) lub powierzyć ją specjalistom (dostęp typu managed), którzy dostosują serwer do Twoich potrzeb.

Uniwersalność serwerów VPS

Serwery VPS to doskonałe rozwiązanie dla firm i osób aktywnie działających w sieci, czy prowadzących projekty webowe. Twoja strona lub sklep internetowy funkcjonuje w trybie ciągłym, nie musisz martwić się o obsługę i bezpieczeństwo. VPS szczególnie sprawdza się przy małych portalach, firmach obsługujących pocztę, a także CRM-ach czy różnego rodzaju usługach z zakresu e-commerce. Sporą grupę użytkowników VPS stanowią graficy komputerowi, programiści oraz webmasterzy.

Wysokiej klasy serwery VPS

W domeny.pl oferujemy naszym klientom nowoczesne i efektywne serwery VPS. Stosujemy szybkie dyski SSD z pamięcią flash, które są lepiej zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami bowiem nie posiadają ruchomych części. Wybierz wysokiej klasy serwer VPS w przystępnej cenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here