Uprawianie snowboardu latem – czy to możliwe?

0
828
Uprawianie snowboardu latem – czy to możliwe?

Czy wiesz o tym, że snowboard może być uprawiany także latem? Choć sport ten kojarzy się z coroczną wyprawą w góry i szykowaniem się do tego momentu przez długie tygodnie, wcale nie musi być uprawiany jedynie w okresie zimowym. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak to możliwe. Sprawdź koniecznie, co zrobić, by wskakiwać na deskę niezależnie od pory roku, również latem.

Gdzie pojechać na snowboard latem?

Choć w Polsce korzystanie z górskich szlaków w celu uprawiania snowboardu możliwe jest wyłącznie zimą, wcale nie oznacza to, że musisz czekać, aż spadnie kolejny śnieg, by wskoczyć na swoją ulubioną deskę. W Europie istnieje wiele podobnych miejsc, które funkcjonują, kiedy u nas panuje pełnia lata. Co to oznacza? Nie czekaj i szykuj swoją deskę do wielkiej wyprawy w sąsiednie góry, w których poczujesz wolność i absolutne szczęście.

Jeśli martwisz się, że będziesz musiał lub musiała przemierzyć liczne kilometry, by rozpocząć swoją letnią przygodę ze snowboardem i stracisz wiele godzin w samochodzie, podążając do najbliższego całorocznego ośrodka, w którym oddasz się swojej pasji, nie martw się – takie ośrodki są bliżej, niż Ci się pewnie wydaje. O tym, że snowboard może być uprawiany nawet latem, doskonale wiedzą przedstawiciele szkoły snowboardowej Extreme Homies School, którzy regularnie organizują zagraniczne wyjazdy dla swoich uczniów.

Gdzie wybrać się na snowboard w okresie letnim? – Naszym zdaniem warto zerknąć, co dzieje się we Włoszech. To przecież kraj, do którego intuicyjnie chętnie wybieramy się o każdej porze roku. Sprawdźmy atrakcje danych regionów, zerknijmy, gdzie sezon narciarski trwa także latem – i do dzieła. Kilka miejscówek, którym warto się przyjrzeć, które wypatrzyliśmy wśród ofert obozów wspomnianej szkoły snowboardowej: Livingo, Civetta, Bormio, Passo Tonale, Claviere – via Lattea, Val di Fiemme, Ravenna, Val di Sole, Pinzolo. Jak więc widzisz, uprawianie snowboardu wcale nie musi być jedynie coroczną atrakcją, z której korzysta się zimą.

Sztuczne stoki jako alternatywa dla zagranicznych wyjazdów

Jeśli z jakiegoś powodu zagraniczne podróże nie są dla Ciebie odpowiednie i wolisz pozostać na rodzimej ziemi, to także mamy dla Ciebie propozycję. Jeżeli dalekie wyjazdy nie wchodzą w grę, rozważ skorzystanie ze sztucznych stoków. Do miejsc w Polsce, w których możesz wskoczyć na deskę nawet latem, należy między innymi Skimondo w Gdańsku. To jednak niejedyna możliwość. Masz też do wyboru Górkę Szczęśliwicką w Warszawie i Malta Ski w Poznaniu. To jak? Czy już wiesz, gdzie wybierzesz się na snowboard tego lata?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here