Elektrozaczep do furtki – komfort i bezpieczeństwo

0
618
Elektrozaczep do furtki - komfort i bezpieczeństwo

Elektrozaczep do furtki nazywany jest również zamkiem elektrycznym albo zatrzaskiem, jest to urządzenie elektromagnetyczne umożliwiające odblokowanie furtki, drzwi albo szafki. Montowany jest zazwyczaj dodatkowo, oprócz zwykłego mechanicznego zamka. Umożliwia otwarcie zamka bez klucza, jedynie za pomocą domofonu, albo przycisku.

Elektrozaczep do furtki – jak działa?

Elektrozaczep do furtki ma bardzo szerokie zastosowanie, jest montowany nie tylko w prywatnych ogrodzeniach, ale również w publicznych i przemysłowych. Potrzebuje on dostępu do napięcia, może go pobierać z domofonu albo innych urządzeń sterujących. W wyniku naciśnięcia przycisku urządzenie jest uruchamiane, dociera do niego prąd, kotwica elektrozaczepu zostaje podniesiona, a zapadka zwolniona, co umożliwia otwarcie furtki. Kiedy do urządzenia przestaje docierać napięcie, elektrozaczep do furtki ponownie zostaje zablokowany. Według zasady działania może on występować w kilku wersjach:

  • standardowej, w której zapadka jest zwalniana wtedy, kiedy przez urządzenie przepływa prąd,
  • rewersyjnej, furtka pozostaje otwarta, a zamyka się, kiedy dociera do niej prąd,
  • z pamięcią, w tej wersji elektrozaczep jest zaopatrzony w dodatkowe zasilanie pochodzące z baterii albo akumulatorów, działa na podobnej zasadzie jak wariant standardowy, ale moment otwarcia można ustawić na określony czas.

Elektrozaczep do furtki – inne ważne parametry

Dokonując wyboru elektrozaczepu do furtki, trzeba wiedzieć, że jest to urządzenie, które powinno funkcjonować bezawaryjnie przez wiele lat. Należy zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne, ważne jest także dobre zabezpieczenie przeciwwilgociowe, które ochroni urządzenie przed uszkodzeniem w czasie szczególnie intensywnych opadów. Istotna jest również trwałość i wytrzymałość urządzenia na naciskanie, przekłada się to na ilość bezawaryjnych ciągów otwierania i zamykania. Ważna jest również energooszczędność elektrozaczepu do furtki, nie powinien pobierać on dużo prądu, aby nie powodować dużych kosztów eksploatacyjnych. Powinien być również odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, które często powodują korozję. Należy także zwrócić uwagę na długość gwarancji proponowanej przez producenta.

Elektrozaczep do furtki jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można w ten sposób kontrolować, kto może wejść na posesję, dopiero po zadziałaniu impulsu możliwe jest otwarcie furtki. Jest to metoda komfortowa, funkcjonalna, ale przede wszystkim zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here