Franczyza – ile można zarobić?

0
950
Franczyza - ile można zarobić?

Myśląc o własnym biznesie na pewno nie raz zastanawiałeś się, ile można zarobić na franczyzie. Franczyza to forma współpracy, która idealnie sprawdza się jako start w biznesie dla początkujących przedsiębiorców. Ma już wyrobioną markę, a także zasady funkcjonowania, z których franczyzobiorca może korzystać. Choć franczyza oferuje wiele korzyści, główną jej zaletą jest bezsprzecznie rentowność. Ile możesz zarobić otwierając oddział popularnej franczyzy?

Niestety, trudno jest znaleźć takie informacje i podać jednoznaczną odpowiedź. Z danych Franchise Business Review wynika, że na przykład w Ameryce średni roczny dochód przed opodatkowaniem właścicieli franczyzy wynosi nawet 80 000 USD. Tylko 7% właścicieli franczyzy zarabia więcej niż 250 tys. dolarów rocznie, a 51% z nich zarabia mniej niż 50 tys. dolarów.

Potencjalne zyski poznać można w dokumentach przekazywanych przez franczyzodawcę. Istnieją także specjalne ankiety i badania branżowe, w których tego typu dane i statystyki będziesz mógł odnaleźć, sprawdzić i ocenić. Pamiętaj o tych informacjach, gdy będziesz analizować zwrot z inwestycji we franczyzę. Na zyski ma wpływ niewątpliwie silna marka franczyzobiorcy, dlatego wybieraj taką, która zagwarantuje Ci sukces.

 Ile można zarobić?

Na jakim poziomie kształtują się zarobki franczyzobiorców? Ile można zarobić na franczyzie? Średnia roczna pensja właściciela franczyzy w branży restauracyjnej w USA wynosi około 82 000 USD. Wysokość ta zależy także od branży, w której działasz lub chcesz działać. Przy początkowej inwestycji rzędu 150-200 tys. dolarów najlepiej zarabiająca franczyza w zakresie sprzątania zarabia 1,3 mln dolarów rocznie. Z kolei franczyza związana z zatrudnianiem pracowników generuje średnio 6 500 000 USD rocznie dla franczyzy, która zainwestuje 150 000 USD.

Taki brak informacji finansowych może stać się frustrujący dla każdego potencjalnego franczyzobiorcy (także dla Ciebie). Jeśli rozważasz franczyzę z daną marką, poproś o FDD, aby ustalić, które franczyzobiorcy zawierają pozycję 19. W ten sposób uzyskasz lepszy obraz wyników innych franczyzobiorców i ramy do rozpoczęcia pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here