Sportowa elegancja dla mężczyzn i kobiet

0
528
Sportowa elegancja dla mężczyzn i kobiet

Miejski szyk to wyjątkowo swobodny, a zarazem pełen niewymuszonej elegancji styl, w którym doskonale odnajduje się wiele kobiet. To właśnie z myślą o nich marka Trussardi projektuje kolekcje ubrań, które świetnie prezentować się będą zarówno w biurze, jak i na spacerze w parku czy kolacji z przyjaciółmi w restauracji. Projekty z logo firmy to synonim dobrego smaku, a stroje są nie tylko starannie wykonane, ale i wyjątkowo komfortowe. Co jeszcze warto wiedzieć o ubraniach włoskiego producenta i dlaczego warto na stałe włączyć je do swojej garderoby?

Pierwsza włoska marka „lifestyle”

Korzenie domu mody sięgają 1911 roku, czyli momentu, w którym Dante Trussardi założył w Bergamo wytwórnię rękawiczek uszytych z naturalnej skóry. Jednak na pełen rozkwit firma musiała czekać do lat siedemdziesiątych, kiedy wnuk Dantego, Nicola, przejął stery rodzinnego biznesu i wdrożył w życie koncepcję marki lifestylowej. Dzięki temu wysublimowane projekty i wyroby dobrego gatunku zaczęły być dostępne dla wszystkich, nie tylko dla wybrańców lub osób mogących poszczycić się wyjątkowo zasobnym portfelem. Powszechna osiągalność nie osłabiła prestiżu firmy, wręcz przeciwnie – przydała jej jeszcze więcej zwolenników, dzięki czemu do dziś szczyci się ona mianem pierwszej włoskiej marki lifestylowej. Dziś projekty Trussardi chętnie wybierane są przez miłośników eleganckich, a zarazem niezobowiązujących kompletów, którzy cenią sobie przede wszystkim wysoką jakość wykonania. Wśród propozycji znaleźć można nie tylko ubrania, ale i obuwie oraz dodatki.

Niewymuszony szyk, czyli sportowa elegancja

Sportowa elegancja już od kilku sezonów króluje zarówno na wybiegach, jak i ulicach i deptakach miast. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by trend ten (znany również jako casual chic) miał ulec odwróceniu. Styl polegający na łączeniu szykownych, oficjalnych elementów garderoby z tymi o bardziej swobodnym, codziennym charakterze jest niezwykle praktyczny, a przy tym prezentuje się niezwykle interesująco. Ubrania utrzymane w takiej właśnie stylistyce proponuje swoim klientkom włoski dom mody Trussardi. W ofercie nie brak zarówno efektownych sukienek, jak i wygodnych T-shirty oraz jeansowych spodni. Wielbiciele sportowej elegancji chętnie sięgają po wygodne zestawy, które zapewnią komfort noszenia przez cały dzień. W zależności od sytuacji bazę dla tego typu kompletów stanowić mogą jeansy i podkoszulek lub koszulowa bluzka. Duże znaczenie dla ogólnego efektu ma również wybór obuwia. W ofercie Trussardi nie brak stylowych sneakersów, które doskonale komponować będą się zarówno z eleganckimi spodniami z materiału i marynarką, jak i niezobowiązującym, dresowym zestawem. Nieco bardziej oficjalny charakter stroju podkreślić można za to klasycznymi, skórzanymi botkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here