Co zrobić, gdy pompa przestała działać?

0
1147
Co zrobić, gdy pompa przestała działać?

Pompy do wody to pomocne urządzenia wykorzystywane w wielu miejscach. Jednak, jak wszystkie inne urządzenia mimo swojej użyteczności, mogą się zepsuć. Może wystąpić mała usterka, która wykluczy należyte działanie sprzętu. Zdarza się często, że jest to skutek nieprawidłowych działań właściciela. W takim razie, jak zdiagnozować problem i skutecznie rozwiązać ?

Częste przyczyny

Na podstawie kilku najczęściej wymienianych przyczyn, posiadacz pompy jest w stanie trafniej odnaleźć powód zepsucia pompy. Pompa w przypadku, gdy nie pobiera wody i szumi bądź nie wydaje dźwięku, mogła ulec spaleniu. Filtr lub zawór został zatkany, Wirnik czy też inny element został uszkodzony, pomiędzy częściami wdały się zanieczyszczenia. To prawdopodobne scenariusze. Nie wyklucza to problemów związanych w innych aspektach. Przy słabej przepustowości rurociągu woda nie trafia do odbiorcy.

Czynności kontrolne

Aby naprawić powstałe usterki, defekty należy wiedzieć dokładnie, czego dotyczy problem. Najczęstszym powodem, dla którego pompa nie pracuje są, zanieczyszczenia lub mechaniczne wady. Istnieje szereg czynności, które każdy właściciel może wykonać osobiście, bez konieczności ingerencji specjalisty. Należy sprawdzić stan sieci.

Następnie warto sprawdzić stan kabla zasilającego, czy nie powstały uszkodzenia. Kolejnym krokiem jest przetestowanie napięcia sieciowego. Dodatkową możliwością jest ocena stanu kondensatora rozruchowego wersji 230V. W sytuacji, gdy w poszczególnych punktach nie widać błędów, powodów, należy będzie szukać gdzie indziej.

Specjalistyczny serwis i naprawa

Najprostszą drogą do wyjaśnienia powodów zatrzymania pracy pompy jest udanie się do specjalisty. Przy osobistym sprawdzaniu stanu sprzętu właściciel może źle wykonać czynności kontrolne. Dodatkowo może nieumyślnie spowodować pogorszenie stanu urządzenia. Dlatego więc ocena sytuacji przez fachowca jest najbezpieczniejsze. Wiąże się to jednak ze stosunkowo wysokimi kosztami naprawy. Wymagana może być wymiana części, a w trudniejszych przypadkach kupno nowego urządzenia.

Przy usłudze należy odpowiedzieć serwisantowi na wszelkie pytania, związane z pracą pompy dotychczas. Posiadacz powinien udzielić także informacji na temat przeznaczenia, w jakim była stosowana pompa, a także podać termin zakupu.

Zapraszamy do największego sklepu z pompami głębinowymi:

https://www.sklep-watermark.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here