Czy darmowe konta bankowe rzeczywiście są bezpłatne?

0
740
Czy darmowe konta bankowe rzeczywiście są bezpłatne?

Reklama jest dźwignią handlu. Współcześnie można spotkać wiele ogłoszeń z ofertami darmowych kont bankowych. Zwykle przy słowie „darmowe” znajduje się gwiazdka i pod spodem wyjaśnione jest, co faktycznie kryje się pod tym stwierdzeniem.

Płatne czy darmowe?

Niektóre operacje związane z bankowością są całkowicie bezpłatne, a inne wiążą się z pobraniem opłaty w ustalonej wysokości. Najważniejsze, aby dla osoby korzystającej z danej oferty wszystko było jasne. Człowiek nie powinien czuć się zaskoczony, kiedy okazuje się, że posiadanie konta i korzystanie z operacji bankowych nie jest do końca darmowe. Regulamin wszelkich usług powinien być powszechnie dostępny i zapoznanie się z nim nie może stanowić problemu. Samo posiadanie pieniędzy na rachunku bankowym to przecież nie wszystko. Człowiek na co dzień korzysta z tych pieniędzy. Czasem wpłaca gotówkę do oddziału, na swoje konto. Czasem musi wypłacić pieniądze w oddziale bankowym albo w bankomacie. 

Bankowość elektroniczna

Dziś powszechne jest wykonywanie przelewów elektronicznie, siedząc we własnym domu przed ekranem komputera. Trudno wyobrazić sobie, aby za każdym razem trzeba było iść na pocztę albo do placówki bankowej, kiedy człowiek zrobi zakupy przez Internet i musi za nie zapłacić. Współczesny świat oferuje wiele udogodnień w tym zakresie, a bankowość elektroniczna jest naprawdę ogromnym ułatwieniem życia. Warto jednak sprawdzić, czy dokonywanie transakcji płatniczych w danej ofercie bankowej jest bezpłatne, czy też za każdy przelew trzeba będzie zapłacić prowizję. Może występować rozróżnienie, czy chodzi o przelew do tego samego, czy też do innego banku.

Dodatkowe usługi

Usługi takie jak standardowe przelewy internetowe albo wypłacanie pieniędzy z bankomatu, z urządzenia należącego do tego właśnie banku, są zwykle darmowe. Jednak za dodatkowe usługi trzeba zapłacić prowizję. Taką dodatkową usługą może być na przykład szybki, błyskawiczny przelew, kiedy pieniądze mają znaleźć się na koncie drugiej osoby w zaledwie kilka minut. To już nie jest standardowa usługa. W standardzie trzeba poczekać na swoją sesję bankową i obrót pieniędzmi może potrwać. Zwykle pieniądze dochodzą następnego dnia roboczego. Czasem jednak zachodzi konieczność, aby środki zostały przekazane niemalże w tej samej chwili, dlatego banki udostępniają taką możliwość za dodatkową opłatą.

Ranking darmowych kont

Znajdujące się w sieci rankingi darmowych kont pozwalają na rzetelne porównanie ofert i wybór rachunku najlepszego dla swoich potrzeb. Każdy przecież ma inne oczekiwania. Dla wielu osób ważne będą zapisy związane z korzystaniem z karty płatniczej. Zwykle jest to bezpłatne, o ile miesięcznie zostanie dokonana określona ilość transakcji. Karty trzeba zatem używać na co dzień. Zawsze warto skonsultować wszystkie swoje obawy, wątpliwości, z ekspertem bankowym, z doradcą z oddziału, w którym otwierany jest rachunek bankowy. Ta osoba jest przeszkolona do tego, aby udzielać klientom odpowiedzi na wszystkie pytania. Dziś banki dbają o to, by klienci wychodzili z placówek zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here