Dlaczego warto jest przyjmować witaminę D w kroplach

0
1000
Dlaczego warto jest przyjmować witaminę D w kroplach

Witamina D pełni wiele ważnych funkcji w organizmie człowieka. Przede wszystkim jest to naturalna bariera, która chroni nas przed różnego typu schorzeniami. Jest także niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania wielu narządów wewnętrznych. Na co dzień głównym jej źródłem są promienie słoneczne. W naszym klimacie nie występują one jednak w odpowiednich ilościach przez cały rok i dlatego też wielu lekarzy zaleca stosowanie odpowiednich suplementów. W artykule dokładniej opisujemy, dlaczego warto jest suplementować witaminę D oraz dlaczego warto jest stosować tego typu suplementy w kroplach.

Dlaczego warto jest suplementować witaminę D?  

Suplementacja witaminy D jest bardzo dobrym wyborem w naszej strefie klimatycznej. Organizm człowieka potrafi sam produkować witaminę D, ale potrzebuje do tego słońca, a dokładnie promieniowania UVB. W Polsce niestety nie możemy się cieszyć tak samo dużą ilością słońca przez cały rok. Ze względu na kąt nachylenia  promieni słonecznych w naszej strefie geograficznej, między wrześniem a kwietniem promieniowanie słoneczne jest zbyt słabe, żeby organizm był w stanie samemu wyprodukować odpowiednią ilość witaminy. Latem też z resztą nie zawsze jest to możliwe, ponieważ odpowiednią syntezę i produkcję witaminy D blokują kremy z filtrem.

Z kolei zapewnienie sobie odpowiedniego dostępu do witaminy D poprzez np. dobrze zbilansowaną dietę jest niestety niemożliwe, ponieważ w różnych składnikach spożywczych występują tylko jej niewielkie ilości. Więcej na temat konieczności suplementacji witaminy D opowiedział nam nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej Miro:

Witamina D tylko w niewielkich ilościach znajduje się np. w tłustych rybach, w mleku czy w jajach. Ale ilości te są tak niewielkie, że można nimi uzupełnić powstałe niedobory tylko w niewielkim stopniu. Z tego względu suplementacja witaminy D jest zalecana w zasadzie każdemu. W aptekach obecnie można kupić witaminę D w różnych wariantach, przede wszystkim jednak w tabletkach i w kroplach.

Dlaczego suplementacja witamin w kroplach może być lepszym rozwiązaniem?

Według specjalistów, lekarzy i dietetyków, najlepszą formą suplementacji jest witamina D w kroplachWitaminy w kroplach są bardzo łatwe do przyjmowania. Wiele osób ma niestety problemy z połykaniem tabletek lub kapsułek. Ich zamiana na witaminy w kroplach może być idealnym rozwiązaniem tego problemu. Można je nawet dodać do wody lub napoju i nawet nie zauważymy, że przyjmujemy jakieś suplementy.

Wielu specjalistów jako główny powód, dlaczego powinno się przyjmować witaminę D w kroplach podaje jednak to, że suplementy w takiej formie są łatwiejsze do przyswojenia dla organizmu, który dużo łatwiej i szybciej może je wchłonąć. Bardzo ważną zaletą witamin w kroplach jest też ich skład. Preparaty z witaminą D w takiej formie są w zasadzie pozbawione dodatków. Są w nich tylko substancje aktywne, na których nam zależy. Nie ma w nich już potrzeby zastosowania także różnych dodatków, np. spajających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here