Laserowe usuwanie rozstępów – co powinniśmy o tym wiedzieć?

0
543
Laserowe usuwanie rozstępów - co powinniśmy o tym wiedzieć?

Rozstępy to dość problematyczna kwestia, która dotyczy wielu kobiet. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na to, aby je usunąć. Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów w Szczecinie? Kiedy warto się na nie zdecydować? O jakich przeciwwskazaniach zabiegu należy pamiętać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowanie usuwanie rozstępów w Szczecinie polega na tym, że za pomocą wiązki lasera usuwane są cienkie warstwy naskórka wokół rozstępów. Konsekwencją tego jest wysłanie sygnału do regeneracji- w miejscach starych warstw tworzą się te nowe. W dzisiejszych czasach wyróżnia się dwie metody związane z laserowym usuwaniem rozstępów. Pierwsza z nich to metoda lasera frakcyjnego – jej cechą charakterystyczną jest miejscowe działanie, jednie na niewielkie fragmenty skóry. Podczas zabiegu odczuwalne jest jedynie delikatne ciepło i kłucie, w praktyce jednak nie powoduje to dyskomfortu. Alternatywnym rozwiązaniem jest dermabrazja- w jej wyniku dochodzi do całkowitego złuszczenia naskórka.

Kiedy warto zdecydować się na laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowanie usuwanie rozstępów w Szczecinie cieszy się ogromną popularnością. Pamiętajmy jednak, że zabiegi laserem frakcyjnym obejmują także uszkodzenia posłoneczne, zmarszczki, odmładzanie skóry, blizny po zabiegach chirurgicznych lub po poparzeniach, usuwanie rozstępów, blizny potrądzikowe, a także zmiany pigmentowe, wśród których wyróżnia się plamy starcze, przebarwienia i melazmę. Specjaliści stosują miejscowe znieczulenie, dodatkowo skóra jest schładzana zarówno podczas zabiegu, jak i po nim, co ma duży wpływ na zwiększenie komfortu klienta.

Jakie przeciwwskazania zabiegu należy wyróżnić?

Pamiętajmy o tym, że laserowe usuwanie rozstępów w Szczecinie nie jest przeznaczone dla wszystkich. Temu zabiegowi poddają się osoby, które mają problemy z rozstępami w takich obszarach, jak chociażby uda, brzuch, ramiona, piersi. Może jednak okazać się niebezpieczny dla osób, które cierpią na opryszczkę i cukrzycę, a także persony mające duże skłonności do blizn. Należy podkreślić, że poważnym przeciwwskazaniem jest także świeża opalenizna lub choroby nowotworowe. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że osoby, które nie mogą skorzystać z laserowego usuwania rozstępów w Szczecinie mogą wypróbować alternatywne rozwiązania w postaci balsamów i kremów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here